Apie odos problemas, kylančias lieknėjant

Dažniausia moterų, ypač dirbančių sėdimą darbą, problema – nepasitenkinimas apatine kūno dalimi: pilvu, klubais ir šlaunimis. O nuo šių vietų svoris krenta vėliausiai, sunkiausiai sekasi sumažinti apimtis. Šlaunų oda dažnai atrodo sudribusi. „Figura plius“ studijos turi specialiai apatinei kūno daliai koreguoti sukurtą programą.

Konsultuoja gydytoja Janina Visockienė

Kodėl lieknėjant nemažėja celiulitas?

Celiulitas atsiranda dėl riebalų pertekliaus giliuosiuose odos sluoksniuose, po jungiamuoju audiniu. Todėl oda tampa gruoblėta, praranda elastingumą ir susiraukšlėja. Pagrindinės priežastys yra kelios. Tai: lytis (moterims dažniau nei vyrams), jungiamojo audinio pakitimai, kraujagyslių pakitimai ir uždegiminis veiksnys.

Daugelis žmonių celiulito atsiradimą sieja su padidėjusiu svoriu. Tačiau riebalinio audinio padidėjimas pats savaime celiulito nesukelia. Celiulitas būdingas beveik visoms liesoms moterims bei kai kuriems vyrams su nedideliu viršsvoriu. Tačiau celiulitas labiau išryškėja priaugus svorio, o svorio mažinimas jo nesumažina, kadangi tai nepašalina fiziologinių celiulito atsiradimo priežasčių.

Kaip celiulitą veikia limfodrenažinis masažas?

Limfodrenažinis masažas stimuliuoja odos ir paodžio kraujotaką, skatina limfos apykaitą, šalina susikaupusius skysčius, aktyvina medžiagų apykaitą, skatina kolageno ir elastino skaidulų sintezę, tuo gerindamas odos elastingumą ir stangrumą, greitina lipolizės procesus (riebalų „deginimą“).

Šis masažas naudingas ne tik gydant celiulitą, jis gerina ir odos medžiagų apykaitą, kraujotaką, limfotaką. Šitaip lėtinamas senėjimo procesas, gydomi randai, mažinamas kūno svoris, celiulitas, ryškėja kūno linijos. Limfodrenažinis masažas skiriamas esant edemoms, venų varikozei, blogai gyjančioms žaizdoms (opoms), kojų nuovargiui šalinti.

Ar iš tiesų šiuo masažu galima sustangrinti odą?

Masažo metu, pagreitėjus kraujotakai, riebalai greičiau išlaisvinami iš riebalinio audinio ir greičiau „transportuojami“ į raumeninį audinį, kur oksidacijos metu virsta anglies dioksidu ir vandeniu. Suaktyvėjus odos ir paodžio kraujotakai, skatinama kolageno ir elastino sintezė – oda tampa stangresnė.

Kodėl pagerėja savijauta?

Masažas skatina odos endorfino, kitaip dar vadinamų laimės hormonų, gamybą. O tai veikia ne tik kaip raminimo būdas, bet ir pagerina lipolizę. Žurnale “International Journal of Neuroscience” buvo publikuotas straipsnis apie limfodrenažinio masažo naudą simpatinei nervų sistemai. Simpatinė nervų sistema reaguoja į stresą ir pradeda prieš jį kovoti. Streso metu išsiskiria hormonai, jų tarpe epinefrinas (adrenalinas), sukeldamas tokias reakcijas, kaip širdies dažnio padidėjimas, vyzdžių išsiplėtimas, kraujagyslių spazmai, virškinimo sutrikimas. Visa tai veikia sveikatą, gali atsirasti organizmo sutrikimų.

Masažo metu, veikiant parasimpatinę nervų sistemą, daugelis pacientų jaučia relaksacinį poveikį. Naujausių tyrimų metu buvo pastebėtas masažo poveikis ir simpatinei nervų sistemai, teigiamai veikiant streso, panikos sutrikimus.

Ar limfodrenažinis masažas gali būti sulyginamas su rankų?

Šis masažas veiksmingesnis už paprastą rankų masažą net 3 kartus, nes yra intensyvesnis ir jo metu paveikiami gilesni odos sluoksniai.

Kodėl po „Roll Activ“ masažų rekomenduojama treniruotė „Vacu Activ“ kapsulėje?

Masažo metu išlaisvinti riebalai patenka į kraujotaką, iš kur transportuojami į raumeninį audinį. O „Vacu Activ“ kapulėje kaip tik ir deginami riebalai.

Kiek kartų per savaitę, per metus reikia atlikti limfodrenažinį masažą, norint palaikyti formą?

Rekomenduojama atlikti 10-30 masažų kursų, atsižvelgiant į esantį riebalinį sluoksnį ir celiulito laipsnį.

Kodėl po procedūrų reikia gerti vandens?

Vanduo – visų gyvų organizmų pagrindinė sudedamoji dalis. Vanduo rekomenduojamas prieš ir po procedūros tam, kad atstatytumėte intraląstelinio ir ekstraląstelinio skysčių balansą.

Norint sustangrinti odą, sumažinti celiulitą, išvalyti organizmą nuo šlakų, atsikratyti nereikalingų kilogramų, rekomenduojame atlikti limfodrenažinį masažą. Jo metu pagreitinama ir medžiagų apykaita. Po tokių procedūrų labai svarbu organizmui duoti fizinio krūvio – bent 15-20 minučių, ir pasivaikščiojimo gatve čia nepakanka.

Atgal į atsiliepimus
Gydytojos komentaras